Dla indywidualistów 2019-07-26T10:01:55+00:00

Dla indywidualistów

Osobom, które lubią aktywny wypoczynek można polecić spędzenie kilku dni z wykorzystaniem naturalnych walorów naszej okolicy i samej Chaty Cyborga.

Przykładowo taki pobyt mógłby wyglądać następująco:

  • Dzień pierwszy: Dla zaaklimatyzowania się krótka 3-godzinna piesza wycieczka na najbliższy, bardzo atrakcyjny widokowo szczyt Kowadło (989m n.p.m.) w Górach Złotych zamykających dolinę od wschodu. Wycieczkę może poprzedzić krótki kurs posługiwania się kijkami nordic walking i czytania mapy turystycznej. Po południu lektura lokalnych przewodników i ciekawostek o regionie przy kawie w naszej bibliotece.
  • Dzień drugi: Wycieczka do Rezerwatu Puszczy Jaworowej (900 m n.p.m.) stanowiącego pozostałość prastarego lasu sudeckiego z wiekowymi drzewami, wśród których znajdują się ostoje jeleni, dzików, muflonów, cietrzewi i głuszców. A wieczorem relaks w wannie z hydromasażem, gdzie bąbelki powietrza i mocny strumień wody usuną zmęczenie.

Bielice. Widok ze stoków Kowadła
  • Dzień trzeci: Wycieczka rowerowa do źródeł Białej Lądeckiej i czeskiego schroniska Paprsek (1000 m.n.p.m.) siedząc na tarasie Paprska przy boruvkowych knedlikach i piwie Holba obejrzymy rozległą panoramę czeskich Sudetów – Jeseników. Po długiej całodniowej wycieczce należy nam się odprężający masaż całego ciała wykonany w Chacie Cyborga przez specjalistę ze współpracującej firmy „Po Stronie Relaksu”.
  • Dzień czwarty: Wycieczka na szczyt Czernicy (1080 m n.p.m.) w Górach Bialskich z imponującą wieżą widokową z której obejrzymy rozległą panoramę Sudetów sięgającą po Karkonosze na zachodzie, Ślężę na północy, Hruby Jesenik na wschodzie i Masyw Śnieżnika na południu. Po powrocie seans w saunie fińskiej z muzyką relaksacyjną w tle i kąpielą w baseniku z zimną, źródlaną wodą.

Widok z Czernicy

Oczywiście każdego dnia rano na lubiących aktywny wypoczynek czekać będzie szwedzki stół (dwa dania gorące, wędliny, sery, pasty, świeże sałatki, wiejskie jajka i powidła, tutejszy miód, różne gatunki herbaty). Z tej mnogości przygotowujemy sobie także kanapki, które możemy zabrać na wycieczkę. Menu obiadowe to domowa polska kuchnia – waza pożywnej zupy lub rosołu, solidne drugie danie z dwiema surówkami dobierane z półmisków, swojski aromatyczny kompot i pieczone w Chacie Cyborga ciasto. Jeśli chcesz korzystać ze specjalnej diety, zawsze możesz uzgodnić ją z szefową kuchni. Przy tak intensywnym spędzaniu czasu nie dziwi nikogo podawany wieczorem chleb ze smalcem, a kieliszek wina lub kubek grzańca przy kominku będzie idealnym dopełnieniem dnia.