Dla górskich wędrowców 2021-06-08T14:24:36+00:00

Dla górskich wędrowców

Bielice otoczone są ze wszystkich stron górami. Tylko wąska Dolina Białej Lądeckiej łączy je z Kotliną Kłodzką. Dzięki temu stanowią świetny punkt na wyprawy górskie w najciekawsze partie Gór Złotych i Bialskich osiągających tutaj wysokości 1000 – 1100 m n.p.m. oraz Masywu Śnieżnika (należącego do Korony Sudetów) z najwyższym szczytem 1425 m n.p.m.

Na miłośników górskich wędrówek czekają znakowane szlaki turystyczne i wiele nieznakowanych duktów leśnych i ścieżek. Do najpopularniejszych należy żółty szlak na szczyt Czernicy z wieżą widokową (1080 m n.p.m.), zielony szlak na Kowadło (989 m n.p.m.) lub do Puszczy Jaworowej na stokach Iwinki (1079 m n.p.m.) i dalej na najwyższy Śnieżnik (1425 m n.p.m.), czarny szlak do Nyżnerowskich Wodospadów po czeskiej stronie Gór Złotych oraz trasa do źródeł Białej Lądeckiej połączona z odwiedzinami w czeskim schronisku Paprsek (1100 m n.p.m.).

Droga na Kowadło Góry Złote w kotlinie Kłodzkiej

Korona Gór Polski oraz Korona Sudetów

Bielice są szczególnie atrakcyjne dla zdobywców Korony Gór Polskich oraz Korony Sudetów. W zasięgu jednodniowej wycieczki znajduje się aż siedem szczytów zaliczanych do tych osiągnięć wytrawnych turystów górskich.

Śnieżnik

1425 m n.p.m.

Masyw Śnieżnika

Korona Gór Polski
Korona Sudetów

Rudawiec

1172 m n.p.m.

Góry Bialskie

Korona Gór Polski
.

Wielka Sowa

1015 m n.p.m.

Góry Sowie

Korona Gór Polski
Korona Sudetów

Kowadło

989 m n.p.m.

Góry Złote

Korona Gór Polski
.

Jagodna

977 m n.p.m.

Góry Bystrzyckie

Korona Gór Polski
Korona Sudetów

Szczeliniec Wielki

919 m n.p.m.

Góry Stołowe

Korona Gór Polski
Korona Sudetów

Kłodzka Góra

765 m n.p.m.

Góry Bardzkie

Korona Gór Polski
Korona Sudetów

Więcej informacji o Bielicach i okolicach
Mapa Masywu Śnieznika