Sudety zimą 2019-11-02T18:45:59+00:00

Sudety zimą

Szlak narciarstwa biegowego w Gminie Stronie Śląskie

Szlak narciarstwa biegowego w Gminie Stronie Śląskie

Od sezonu zimowego 2013/2014 rusza “Szlak narciarstwa biegowego w Gminie Stronie Śląskie”. Szlak jest oznakowany na całej długości, a w miejscach startu, w Bielicach, Nowej Morawie, Kamienicy, Kletnie, Janowej Górze i w Siennej umieszczone zostały mapy z przebiegiem szlaku.

Gmina dysponuje ratrakiem i skuterem, przygotowuje i utrzymuje 68 km szlaków. W gminie funkcjonują już wypożyczalnie nart biegowych – między innymi polecana przez nas WildCat. Zaplanowano też dwie lokalne imprezy: Karnawał na biegówkach 11 stycznia 2014 w Bielicach oraz Polsko-czeskie spotkanie narciarzy-biegaczy na Przełęczy Płoszczyna 22 lutego 2014.

Szlak polski łączy się w rejonie Bielic (tzw “worek bielicki”) z trasami czeskimi, które przygotowuje Hotel Paprsek. Szczegółowe informacje na temat przygotowanych tras znajdą państwo na stronie www.paprsek.net.

Więcej inforomacji i warunki…
Pobierz mapę w pełnym rozmiarze

Wyciąg narciarski w Bielicach

Wyciąg narciarski w Bielicach

Długość trasy zjazdowej sięga 360m. Stok jest ubijany ratrakiem i czynny do 21:00. Do dyspozycji mamy wyciąg orczykowy oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, również czynną do 21:00 godziny.

Na zmarzniętych i zgłodniałych narciarzy czeka bufet, w którym zjemy pizzę, pierogi lub inny ciepły posiłek.

W roku 2014 wyciąg zmienił właściciela. Obecnie właścicielem jest pan Zbigniew Maj, wszelkie informacje dot. wyciągu uzyskacie państwo pod numerem telefonu 74 8142720 lub e-mail bielice@poczta.onet.pl.

Więcej informacji…

Ośrodek Górski Czarna Góra

Ośrodek Górski Czarna Góra

Największy w regionie ośrodek narciarski. Naśnieżane stoki dla każdego narciarza. Blisko 8 km nartostrad, wyciągi krzesełkowe i orczyki, szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu. Nasi Goście mogą u nas zakupić karnet Blackard w bardzo atrakcyjnej cenie 330 zł (55 zł/1 dzień), który uprawnia do korzystania z trzech ośrodków narciarskich: Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kamienica przez 6 dowolnych dni po 7 godz. dziennie w sezonie narciarskim 2013/2014.

W sezonie letnim miłośnicy rowerów mogą przemierzać góry specjalnie wyznaczonymi trasami rowerowymi testując swoją wytrzymałość i kondycję. Znakomite warunki dla paralotniarstwa.

Więcej informacji…

Wyciąg narciarski w Nowym Gierałtowie

Wyciąg narciarski w Nowym Gierałtowie

Wyciąg narciarski w Nowym Gierałtowie oferuje stok nadający się doskonale do nauki jazdy. Narciarze bardziej zaawansowani, również będą zadowoleni z malowniczo położonej trasy zjazdowej. Wyciąg zaprasza, także na jazdy nocne. Do dyspozycji: punkt gastronomiczny, WC, parking (darmowy), wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Więcej informacji…

Stacja narciarska Kamienica

Stacja narciarska Kamienica

Dla narciarzy wytyczone są cztery wyciągi usytuowane na stokach góry Zawada. Trasy nie są trudne i doskonale nadają się dla nowicjuszy i średnio zaawansowanych użytkowników. Wspaniałym przeżyciem są zjazdy nocne. Wydłużone cienie, półmrok, bazowanie na własnych, bardzo wyostrzonych trudnymi warunkami zmysłach, może stać się źródłem wielu interesujących emocji.

Więcej informacji…