Rozrywka w Sudetach 2020-01-11T22:31:57+00:00

Rozrywka w Sudetach

Kąpielisko w Starej Morawie

Kąpielisko w Starej Morawie

Letnie upały można spędzać na spacerach w okolicznych lasach lub chłodząc się w pobliskim strzeżonym kąpielisku “Zalew”. Miłośników kąpieli słonecznych zainteresuje piaszczysta plaża i teren zielony wokół zalewu.

Znajdzie się coś również dla pasjonatów fotografii. Okolica obfituje w sporą ilość drobnych gadów, płazów oraz wszelkiej maści owadów. Świetne miejsce dla wielbicieli makro-fotografii.

Skalisko – park linowy

Skalisko – park linowy

Park linowy utworzony w 2006 r, wykorzystujący naturalne ukształtowanie terenu – dolinę potoku, las i kamieniołom. Dla miłośników mocnych wrażeń udostępniono m. in. balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, tyrolki o łącznej długości ponad 1000m oraz wiele innych atrakcji (zobacz mapę tras). Stopień trudności jest bardzo zróżnicowany. Od bardzo łatwych tras (jest nawet trasa dziecięca) do bardzo trudnych i wymagających prawdziwej odwagi. Dreszczyk emocji i zapierające dech w piersi widoki gwarantują świetną zabawę.

Więcej informacji…

Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim

Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim

Spływy pontonowe są doskonałą formą spędzenia czasu wolnego. Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, odcinka na tyle wyjątkowego iż doceniło to już kilka tysięcy osób. Tym samym zasługuje On na miano największej atrakcji turystycznej Kotliny Kłodzkiej – Przełom Bardzki – Cud Sudetów. Spływ tym odcinkiem jest wyprawą pięcioma meandrami, wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów, lasów schodzących do samej rzeki i między łąkami tak kolorowymi i pachnącymi że aż zapiera dech w piersi.

Więcej informacji…

Adrenalina Park

Adrenalina Park

Adrenalina Park to niezwykłe postindustrialne miejsce gdzie historia przenika się z nowoczesnością. Rozwój Stronia Śląskiego podyktowany był bogactwem mineralnym tych terenów. Były tu kopalnie żelaza, fluorytu, żelaza, uranu oraz marmuru. To właśnie w byłym zakładzie przeróbki marmuru powstał Park Adrenaliny Biała Marianna. Nieczynny już kamieniołom z XIX-wieczną historią położony jest w dolinie Siennej Wody pośród wspaniałej przyrody Masywu Śnieżnika na zboczu góry Krzyżnik.

Więcej informacji…

Minieuroland Park Miniatur

Adrenalina Park

W Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Z troski o wysoką jakość można tu zobaczyć również makiety, dla których zastosowano inną skalę. Wszystko po to, aby wyglądały one jak najbardziej atrakcyjnie dla odwiedzających. Takimi wyjątkami są: Twierdza Kłodzko i Fontanna di Trevi.

Więcej informacji…