DLA ROWERZYSTÓW 2018-11-04T22:12:20+00:00

Dla rowerzystów

 

Turystyka rowerowa w Kotlinie Kłodzkiej rozwija się bardzo dynamicznie. Tereny wokół Bielic to liczne leśne dukty, utwardzone drogi , górskie szlaki i ścieżki. Wystarczy wsiąść na rower i wybrać coś odpowiedniego dla siebie .

Trasy są o różnym stopniu trudności: łatwe i trudne technicznie, pozwalające poznać najciekawsze, najładniejsze i najdziksze miejsca Gór Bialskich i Złotych, Masywu Śnieżnika i po czeskiej stronie Jeseników. Przez Bielice prowadzi gminny szlak rowerowy czerwony trasa 5724 Pętla Gór Bialskich – wschodnia o długości 25,5 km i czasie przejazdu ok. 4 h. Gminne trasy rowerowe łączą się ze sobą, więc w zależności od kondycji fizycznej i czasu, jaki jest do dyspozycji, można je dowolnie skracać lub łączyć w dłuższe wyprawy.

Okolice Bielic
Turystyka rowerowa – przewodnik gminnych tras rowerowych Stronia Śląskiego

Trasy rowerowe po polskiej stronie łączą się z trasami rowerowymi po czeskiej stronie gór.

Rowerzyści, którzy szukają ekstremalnych tras rowerowych mogą skorzystać z Parku Rowerowego w Siennej na Czarnej Górze , który proponuje sieć tras FreerideEnduro oraz Downhill. Dwie trasy należą do najtrudniejszych w Polsce. Co roku odbywają się tutaj zawody Pucharu Polski MTB (ok. 18 km od Chaty Cyborga).

Nieco dalej jest do parku rowerowego Rychlebskie Ścieżki – goście Chaty Cyborga bywają i tam.

Właściciele rowerów mogą przechować swój sprzęt w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu w Chacie Cyborga. Można również skorzystać z rowerów z wypożyczalni ANMAR (kilka zawsze parkuje w Chacie Cyborga) lub skorzystać z wypożyczalni WILDCAT.

Turystyka rowerowa w okolicach Bielic zyskuje więc na popularności – zapraszamy!