Wyjazd na narty

Wyjazd na narty

Ci, którzy zdecydują się na wyjazd na narty do Chaty Cyborga w Bielicach mają do dyspozycji oznakowane i utrzymywane trasy o różnym stopniu trudności prowadzące przez najdziksze rejony w Sudetach.

Szlak narciarstwa biegowegoWyznaczony w 2013 roku Szlak Narciarstwa Biegowego Gminy Stronie Śląskie o dł. 68 km prowadzi z Bielic przez leśne dukty Gór Bialskich w Masyw Śnieżnika aż do Przełęczy Puchacza w gminie Bystrzyca Kłodzka. Jest szlakiem liniowym, ale w rejonie Bielic wyznaczono dodatkowo pętlę „Biały Spław”, a dla początkujących – pętlę „Stadion” specjalnie do nauki jazdy na nartach biegowych. W rejonie Bielic polskie szlaki łączą się z systemem szlaków czeskiego ośrodka narciarskiego Snowpark Paprsek, co daje łącznie 85 km urozmaiconych tras biegowych. W celu utrzymania szlaków narciarskich Gmina Stronie Śląskie zakupiła nowoczesny ratrak i skutery śnieżne do zakładania śladu.

 

 

 

Wypożyczalnie i serwis nart biegowych www.wild-cat.pl.

 

 

 Do pobrania Szlak narciarstwa biegowego Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

 

 Do pobrania Opisy poszczególnych odcinków szlaku

 Przygotowanie tras biegowych http://www.paprsek.net/Stopy

 

 Aktualny stan tras http://bilestopy.cz/cs/masywsnieznikaagorybialskie

 

Narciarz biegowy i wędrowcy - Góry Bialskie w Kotlnie Kłodzkiej

Narciarz biegowy i wędrowcy – Góry Bialskie w Kotlnie Kłodzkiej

Bielice to również baza noclegowa dla narciarzy zjazdowych. W Bielicach działa wyciąg orczykowy o dł 360 m. Stok jest przygotowywany ratrakiem, dośnieżany i oświetlony. Mimo, że wyciąg w Bielicach nie jest długi to cieszy się popularnością – dzięki specyficznemu mikroklimatowi śnieg utrzymuje się nawet do Wielkanocy, a na stoku panuje rodzinna atmosfera. Pod wyciągiem działają dwie wypożyczalnie nart, a początkujący narciarze mogą skorzystać z usług instruktorów narciarstwa zjazdowego. Stok jest w odległości 150 m od Chaty Cyborga, więc można o dowolnej porze powrócić do domu, a wieczorem wybrać się na jazdę nocną. W 2014 roku nastąpiła zmiana właściciela wyciągu. Obecnie właścicielem jest  Zbigniew Maj e-mail: bielice@onet.pl tel 74/8142720

W okolicy Bielic działają jeszcze dwa mniejsze wyciągi : W Nowym Gierałtowie (5 km), W Nowej Morawie 20 km.

Bardziej wymagający narciarze zjazdowi mają do dyspozycji SKI Region Śnieżnik obejmujący trzy stacje narciarskie:

Ośrodek Narciarki Czarna Góra (18 km) 3 koleje linowe, 7 wyciągów narciarskich , 3 taśmy bieżne , wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego, szkoły narciarskie. Trasy są zróżnicowane dla zaawansowanych i początkujących narciarzy – najdłuższa trasa ma 1680 m.

Kompleks wybudowany wg alpejskich standardów , spełniający wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Stacja Narciarska Kamienica (18 km), 1 kolej , 3 wyciągi narciarskie, stok oświetlony, naśnieżanie.

Stacja Narciarska Lądek Zdrój (21 km) 1 kolej, 2 wyciągi , 1babylift, stok oświetlony, naśnieżanie

UWAGA: Nocujący w Chacie Cyborga mogą zakupić karnet BLACKCARD w cenie 390 zł lub karnet na jeden dzień (7h jazdy ) w cenie 65 zł.

Wszyscy planujący wyjazd na narty i mieszkający w Chacie Cyborga mogą zostawić swój sprzęt w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu ze stojakami na narty i suszarkami do butów.

Wyjazd na narty? Stok narciarski w Bielicach, niedaleko pensjonatu Chata Cyborga.

Wyjazd na narty? Stok narciarski w Bielicach, niedaleko pensjonatu Chata Cyborga.